Про це віцепремʼєр-міністерка з питань євроінтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанішина сказала в інтерв’ю “Європейській правді”.

Вона заявила, що наближення українського законодавства до європейського буде комплексним процесом під час вступу України до Європейського Союзу. Для цього, зокрема, потрібно змінити Конституцію України.

Стефанішина пояснила, що на шляху до членства в ЄС в Україні мають змінитися засади функціонування державних інституцій. За її словами, зміни до Основного Закону України не обов’язково вноситимуть наприкінці переговорів про вступ, адже “вже зараз” є питання, які вимагають цього.

Наприклад, уже зараз постане питання про застосування рішень Європейського суду, а також про застосування регламентів ЄС, які для України стануть нормами прямої дії.

“Безумовно, може йтися про те, що ці зміни до Конституції набудуть чинності разом із набуттям Україною членства в ЄС. Але підготовку до цього ми маємо вести вже зараз, щоб уся наша правова система була до цього готова”, — сказала віцепрем’єрка.

Початок переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою стартував 25 червня 2024 року. Україна на шляху до членства в ЄС досягла значного прогресу і в грудні 2023 року отримала “зелене світло” від Євросоюзу для офіційного початку переговорів. Попри це, Київ активно продовжує готуватися до вступу і старанно виконує “домашню роботу”.

25 червня стало відомо, що Данія профінансує євроінтеграцію України та Молдови.