Про це повідомляє Sky News.
“Ці трубопроводи все ще працюють, і можна було б очікувати, що вони продовжать працювати, але вони закінчаться”, — додав Кларк. Хоча американське обладнання є одним із найкращих із наявних, Європа також могла б надати таку саму зброю. Але ось у чому проблема — у європейців її не так вже й багато, сказав Кларк.
“Отже, щоб забезпечити ці постачання, європейцям доведеться скоротити свої власні запаси, запаси, які, на їхню думку, їм потрібні для власної оборони”, — додав він. За його словами, проблема в тому, що виробництво зброї в Європі просто не було нарощене, коли багато хто заявляв, що це варто було б зробити.
“Три роки потому вони зіткнулися зі справжньою збройовою кризою”, — зазначив Кларк, додавши, що Європа розв’язує цю проблему, але процес “триває надто повільно” і загрожує “прогалинкою в українських запасах зброї” до квітня, травня або червня.
Раніше повідомлялося, що, за даними IFRI, запасу озброєнь Франції вистачить тільки на кілька днів війни. Також повідомлялося, що, крім проблем із запасами озброєння, фахівці відзначили вразливість винищувачів Rafale, які в нинішньому стані поступаються більш сучасним аналогам.
Аналітики інституту підрахували, що кількість керованих ракет “повітря-повітря” дає змогу вести бойові дії високої інтенсивності не більше трьох днів. У разі застосування далекобійних ракет Meteor їхній запас може бути вичерпано всього за добу.
Ситуація з крилатими ракетами також залишається напруженою: після передачі SCALP-EG Україні їхні запаси не були поповнені. Аналогічна проблема спостерігається і з зенітними ракетами ASTER-30. У доповіді також підкреслюється нездатність французької системи ППО ефективно протистояти сучасним загрозам, включно з масованими атаками ракет і дронів-камікадзе. Причиною цього називається нечисленність ЗРК, відсутність ешелонованого захисту і дефіцит зенітної артилерії, включно з ПЗРК.
Недостатність боєприпасів відзначається не тільки в авіації та ППО, а й в артилерії. На 2024 рік французька оборонна промисловість здатна виробляти лише 20 000 155-мм снарядів на рік — обсяг, який витрачається за 3-4 дні активних бойових дій в Україні.