Про це йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора.

Там розповіли, що загалом 2402 засуджені подали до суду клопотання про умовно-дострокове звільнення. Суди розглянули вже 1843 таких заявок, а 775 людей вже служать у Збройних силах України.

Найбільше захотіли воювати у Силах оборони ув’язнені, які відбувають покарання у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.

“З початку повномасштабного військового вторгнення рф в Україну багато засуджених щиро бажали реалізувати своє право захищати Батьківщину у лавах ЗСУ. Проте законодавчий механізм реалізації цього права був відсутній. 17 травня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України Закон України, яким врегульовано порядок реалізації прав засуджених на їхню безпосередню участь в обороні нашої держави”, – нагадали в Офісі Генпрокурора.

Нагадаємо, 1-й штурмовий батальйон «Вовки да Вінчі» 67-ї бригади вже розпочав мобілізацію засуджених.

Мобілізація засуджених в Україні

На початку травня Верховна Рада проголосувала за мобілізацію засуджених за нетяжкими статтями. Не підлягають мобілізації зокрема ті, хто скоїв злочини проти нацбезпеки, засуджені за тероризм, умисне вбивство чи зґвалтування.Також не дозволять замінити покарання на можливість воювати корупціонерам.

Щоб потрапити до ЗСУ, засудженому треба написати заяву, пройти ВЛК, отримати від суду дозвіл, а потім прийти у ТЦК.

Зазначається, що військова частина сама вирішуватиме, чи готова прийняти ув’язненого. За даними Мін’юсту, понад 3 тис. засуджених уже подали заяви на службу в армії. Ресурс засуджених, яких можливо мобілізувати, складає 15-20 тисяч, про що розповів голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.