Про це повідомив київський ресторатор Євген Клопотенко, який брав участь у розробці нових страв.

За його словами, у нових нормах дозволили використовувати спеції під час приготування страв для дітей.

То не про червоний перець, а про куркуму та ароматні трави. Тепер їх можна додавати до їжі. Для мене це дуже важлива історія, за яку я топив протягом багатьох років. Бо діти не заслуговують на сіру та прісну їжу“, – заявив він.

Серед нововведень також:

  • Зменшили кількість солі та цукру.
  • Збільшили кількість фруктів та м‘яса.
  • Зменшили кількість хліба.

Щодо зменшення кількості цукру і солі, Клопотенко заявляє, що на початку страви будуть здаватися не такими насиченими. Але в перспективі українці навчаться відчувати природній смак продуктів. До того ж, зменшувати сіль та цукор будуть поступово, щоб діти встигли адаптуватися.

Це вплине на те, що діти їстимуть протягом дня у школі… Що тепер будемо робити я та моя команда Cult Food у рамках робочої групи. Ми візьмемо нові норми, створені МОЗом, та на їх основі розробимо чотирьохтижневі меню для шкіл. Це готові комбінації страв на кожен день, які потім зможе використовувати кожна школа і вписуватися у вимоги до цукру, солі та калорійності“, – зазначив ресторатор.

Він прогнозує, що загалом системі шкільного харчування потрібно приблизно 5 років, щоб збалансуватися та прийти до ідеальної форми.

Але тепер це буде легше, бо немає радянської протидії на законодавчому рівні. З часом їжа у школах буде настільки гідною, що діти не будуть запихуватися булками та незрозумілими піцами/бутербродами/цукерками“, – зазначив він.

Нагадаємо, Депратамент освіти КМДА оприлюднив рекомендації щодо організації навчання 11-класників у травні.

Фото: Фейсбук