Про це заявив Президент Європейської ради Шарль Мішель, цитує Укрінформ.

Доставлення такої допомоги (для України – ред.) – це не питання місяців, це питання днів та тижнів. Дуже важливо, щоб ми виконували власні обіцянки. У дуже короткий проміжок часу ми підвищили наше оборонне виробництво та промисловий потенціал. Але цього недостатньо. Ми маємо зробити більше, і, якщо можливо, використати те, що вже є в наявності, особливо системи протиповітряного захисту.

Мішель зауважив, що під час зустрічі лідери країн ЄС знову виявили єдність, зокрема, у підтримці України. Вони, як завжди, мали нагоду вислухати послання від Президента України Володимира Зеленського.

Ця зустріч є дуже важливою, щоб залучити міжнародну спільноту, з усіма країнами по усьому світу, особливо – з Глобального півдня, з метою скоординувати погляди, за участі ЄС у цій зустрічі у Швейцарії. Ми дуже рішуче налаштовані підтримувати Україну. Ми не недооцінюємо чинні виклики та усвідомлюємо, що у нас є відповідальність за дії.

Тим часом ухвалення допомоги від США затримується. Джонсон — основна перепона

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.

Нагадаємо, Майк Джонсон вже оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується  пріоритетів національної безпеки.

Водночас Білий дім оголосив, що виступає проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без допомоги Україні.