Про це розповів політолог та голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко в етері КИЇВ24.

Я не думаю, що нам варто захоплювати територію безпосередньо Курської АЕС. Ми вже знаємо, що даний об’єкт тимчасово відімкнено від російської енергосистеми зараз для безпеки. Ну і плюс знову ж таки, два блоки там вже зупинені, два блоки ще працюють і мають бути виведені поступово до 2035 року.

Він розповів, що Силам оборони треба лише взяти під контроль територію довкола Курської АЕС. Понад те, Україна не вчиняє жодних злочинних дій щодо співробітників, на відміну від російських окупантів на ЗАЕС.

Політолог також додав, що розширив би операцію у Курській області, на Курській АЕС та газовимірювальній станції Суджі не лише на енергетичні виміри. 

 Я б її розширював більше на політичний контекст, бо насправді Україна звільнила близько тисячі квадратних кілометрів території РФ від путінського режиму та цей вакуум… ми б могли допомогти насправді російській опозиції, яка здатна на себе взяти цю відповідальність. 

Що відомо про “захоплення” Курської АЕС

Військовий аналітик в етері КИЇВ24 зазначив, що на меті скоріше “розтягнути” росіян по усій лінії фронту, а не захоплювати Курську АЕС, адже Україна не є державою-терористкою.

А видання The Economist пише, що українське командування вважає малоймовірною можливість захоплення Курської АЕС. За словами росіян, взяття Україною під контроль Курської АЕС могло б стати кроком у відповідь на окупацію армією РФ Запорізької АЕС у 2022 році.

На фотографіях, проаналізованих BBC Verify, також видно, як Росія будує нові оборонні лінії поблизу Курської АЕС. Зазначається, що українські сили просунулися в межах 50 км від об’єкта. Порівняння супутникових знімків із того самого місця у суботу, 10 серпня, й кількома днями раніше показує кілька нещодавно побудованих траншей неподалік, причому найближча приблизно за 8 км від станції.