Про це йдеться у повідомленні Сибіги на сторінці МЗС України в Телеграмі.

Сибіга зазначив, що ніхто окрім російської сторони до кінця не розуміє, що вони вкладають у так званий “дух Анкориджа”, говорячи про домовленості на зустрічі лідерів РФ і США на Алясці.

“Реальність чітко засвідчує одне: якщо “дух Анкориджа” навіть існував, то зараз він точно мертвий. Для Росії урок Анкориджа полягає в тому, що будь-який мирний план, розроблений без участі України, приречений стати духом і розвіятися”, – заявив міністр закордонних справ України.

“Москві час перестати вірити у духів і натомість відповісти на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів та завершити війну. Що довше Путін відмовлятиметься визнавати реальність – а саме те, що він ніколи не досягне жодних цілей на полі бою, – то гірше все ставитиме для Росії”, – додав Сибіга.

Нагадаємо, днями з Москви пролунали нарікання, що США “вже не об’єктивний посередник” у перемовинах щодо російсько-української війни, та нагадування про домовленості в Анкориджі.

Держсекретар США Марко Рубіо після цього заявив, що під час минулорічного саміту між президентом США Дональдом Трампом і кремлівським правителем Владіміром Путіним не було жодних угод стосовно України.

“Дух Анкориджа” —  пропагандистський штамп, який активно використовувала російська влада наприкінці 2025 — у першій половині 2026 року. Цим терміном Кремль намагався легітимізувати міф про нібито досягнуті кулуарні домовленості між США та Росією щодо завершення війни в Україні.