Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За словами Марко Рубіо, під час зустрічі в Анкориджі сторони лише обговорювали окремі пропозиції, але жодних угод не уклали.

Він уточнив, що російська сторона, зокрема, вимагала визнання свого контролю над Донбасом. Водночас Рубіо, який входив до складу американської делегації, спростував заяви Кремля про нібито досягнуті домовленості.

В ISW зазначають, що російські посадовці регулярно посилаються на так звані «угоди з Анкориджа», хоча після саміту жодної офіційної інформації про їх існування не було.

Російська інформаційна кампанія не спрацювала

Аналітики також наголошують, що Росії не вдалося переконати партнерів України в тому, що українська оборона нібито перебуває на межі краху.

Зокрема, президент США Дональд Трамп і заступник держсекретаря США Джеремі Левін 24-25 червня заявили, що Україна наразі має перевагу на полі бою.

Левін також підкреслив, що українські далекобійні удари по російській нафтовій інфраструктурі збільшують для Москви вартість війни та змушують перекидати ресурси з фронту.

Українські удари руйнують наратив Кремля

В ISW зазначають, що Кремль систематично перебільшує власні успіхи та поширює інформацію про нібито неминучу перемогу Росії, намагаючись схилити Україну та її союзників до поступок.

Однак, за оцінкою аналітиків, успішні українські удари по військових об’єктах і енергетичній інфраструктурі РФ, а також тактичні успіхи Сил оборони на окремих напрямках узимку та навесні 2026 року підривають цей російський інформаційний наратив.

Раніше у Кремлі заявили про зрив нібито таємних домовленостей між Трампом і Путіним на Алясці. Російські посадовці звинуватили США у невиконанні неофіційних домовленостей, які, за версією Москви, були досягнуті під час зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна в Анкориджі у серпні минулого року.