До цього владу закликає низка природоохоронних організацій України, про що повідомив Центр екологічних ініціатив “Екодія”.

У спільній заяві екологів зазначається, що новий законопроєкт про добудову ХАЕС не враховує поточний стан споруд, які залишалися незавершеними майже 40 років.

У представників громадського сектору є питання до оцінки вартості будівництва. Мільярд сімсот тисяч євро – вкрай малий кошторис, враховуючи світові тенденції. Експерти додають, що нинішній проєкт добудови значною мірою залежить від технологій та обладнання російського походження – це суперечить національним інтересам України та міжнародним санкціям.

Нагадаємо, 15 квітня на Хмельницькій АЕС розпочали будівництво енергоблоків № 5 і № 6 за американською технологією АР1000 Westinghouse. Особливістю технології є можливість маневрування блоків, що вкрай важливо для України, адже росіяни знищують саме балансуючі потужності української енергетики.

Ці блоки на Хмельницькій АЕС будуть першими з девʼяти, які планують побудувати в Україні спільно з Westinghouse за технологією АР1000. А ХАЕС-5 стане першим в Україні атомним енергоблоком нерадянської конструкції.