Про це повідомила вчителька математики школи Алла Прокопчук.
Колектив школи, за її словами, висловив недовіру до Ольги Слободянюк як до керівника, яка “не змогла підтримати колектив у скрутний час”.
“Напередодні військової агресії Ольга Леонідівна виїхала до окупованого Криму на ювілей сина (у Криму проживає вся родина). З настанням відомих подій вона не повернулася до Києва та самоусунулась від виконання посадових обов’язків. Наказом Департаменту освіти і науки її було звільнено з посади директора школи. Дочекавшись слушного моменту, Ольга Леонідівна повернулася до Києва, але з колективом зв’язок не підтримувала і подала позов до Шевченківського суду щодо поновлення її на посаді та відшкодування заробітної плати і моральних збитків. (…) Дуже прикро, що освітній омбудсмен Сергій Горбачов захищає в суді одну особу та не дослуховується до думки колективу школи”, – пише педагог.
Натомість ексдиректорка заручилась підтримкою освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.
У коментарях до посту освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив свою підтримку ексдиректорки виключно через буцімто незаконну процедуру звільнення.
“Сумно читати хейтерів, які зневажають Конституцію та закони України. Я вважав звільнення Слободянюк незаконним ще рік тому, коли ця історія почалася, коли я попереджав Департамент про незаконність такого рішення. Вважаю так і зараз, коли мою позицію підтвердив суд першої інстанції. У Департаменті освіти чомусь вважають, що закон не для них писаний, що можна звільнити людину всупереч закону. Мені шкода тих, хто зараз цькує Слободянюк”, – зазначив Сергій Горбачов.
16 березня у Facebook-спільноті “Батьки SOS” з’явились нові подробиці історії. Слободянюк, повернувшись до Києва у червні, подала позов до суду щодо поновлення її на посаді та відшкодування заробітної плати та моральних збитків. Наразі суд задовольнив позов.
«Шевченківський суд міста Києва поновив на посаді цю особу, за рішенням суду місто має виплатити компенсацію за прогуляну роботу у розмірі 100 тисяч гривень, за те, що “посадова особа” залишила довірений їй заклад освіти, колектив та наших з вами дітей напризволяще», – зазначається у повідомленні.
Як стверджує авторка публікації, ексдиректорка торік у лютому виїхала до Євпаторії. Син педагогині нібито є заступником прокурора міста Євпаторія, а у батька, доньки та сестри – є російські паспорти. В інстаграмі ексдиректорки є фотографія, де вона веселиться в одному з ресторанів Євпаторії, в соцмережах також можна знайти фотографії нібито її дочки у кокошнику та бусами з бубликів, яка відзначає російську Масляну.
В коментарі 24 каналу Слободянюк розказала, що виїхала з Криму після окупації півострова. Відтоді вона їздила на тимчасово захоплену територію з єдиною метою – побачити рідних, які залишалися там.
Жінка розповіла, що до окупації Криму працювала вчителькою історії в одній зі шкіл Євпаторії. Коли росіяни вторглися на півострів, вчителям примусово роздали російські “паспорти”. Де зараз так званий “документ”, Слободянюк не пригадує. Вона переїхала до Києва й чекає, коли Крим повернеться додому.
Окрім того, Слободянюк спростувала інформацію про те, що її син працює заступником так званого “прокурора” окупованої Євпаторії.
Також, як каже освітній омбудсмен, справа дуже складна і має дві складові: правову та етично-освітню. Ще перебуваючи на території тимчасово окупованого Криму, Слободянюк надсилала заяви до Департаменту освіти і науки, а також – вийшла на зв’язок з омбудсменом. Жінка намагалася з’ясувати, що їй робити далі.
Горбачов порадив Слободянюк писати заяву на призупинення контракту або на відпустку без збереження зарплати. Омбудсмен наголосив: якби департамент це зробив, наразі не мовилося б про компенсацію за вимушений прогул.
Фото: Відкриті джерела