Про це повідомила голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Тетяна Махрінська пише Економічна правда з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна».

Згідно з висновком ДП «Київський промбудпроект», будинок загалом підлягає капітальному ремонту, а в разі добудови зруйнованого поверху – реконструкції.

За словами Махрінської, мешканці будинку також подали заявки на грошову допомогу за держпрограмою «єВідновлення» для виконання самостійного ремонту частини приміщень, проте комісія для обстеження все ще не оглянула об’єкт.

Нагадаємо,  17 жовтня 2022 року внаслідок російської атаки дронами Shahed-136 в Шевченківському районі столиці було пошкоджено історичний житловий будинок на вулиці Жилянській. 16 сімей залишились без житла.

Перша експертиза, проведена комунальним підприємством «Київекспертиза», визнала будинок і його інженерні мережі такими, що не підлягають відновленню. Як повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова, первинну експертизу будинку на вул. Жилянській було проведено в рекордно короткі терміни – безпосередньо в день атаки.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації В’ячеслав Непоп тоді заявляв, що будинок «відновити неможливо».

Альтернативну експертизу мешканці будинку замовили власним коштом.

Фото: Відкриті джерела