Про це повідомляє речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в коментарі для NV.

Наразі в Україні вже є можливість надсилати повістки поштою, однак, щодо запровадження електронних повісток наразі не квапляться.

Дмитро Лазуткін пояснив, що для цього поки що немає юридичних підстав.

Технічно розробники програми можуть зробити це в ті чи інші терміни. Але для цього має бути юридична основа. Це залежить вже не від нас, не від Міністерства.

Він додав, що про електронні повістки поки що взагалі не йдеться, адже “люди оновили свої контактні дані – телефони, адреси”.

Зараз згідно з нинішньою нормативною правовою базою, можна надсилати повістки рекомендованим листом з описом вкладення. Відповідно, це механізм, який буде застосовуватися.

Чи припинять видавати повістки на вулицях

Лазуткін пояснив, що працівники ТЦК та СП перестануть видавати повістки на вулицях тоді, коли всі оновлять свої дані військово-облікові, а порушники правил військового обліку самостійно з’являться у ТЦК.

Виходячи з першопричин, можемо говорити, що коли всі оновлять свої дані військово-облікові, а порушники правил військового обліку самостійно з’являться у ТЦК, або зареєструються у застосунку Резерв+, то, відповідно, такої потреби не буде. У ТЦК і СП є база. Якщо вони розуміють, куди звертатися до військовозобов’язаного, то, відповідно, їм не треба виходити його шукати.

Він підсумовує, що є чимало людей, які порушили правила військового обліку, і це теж треба встановлювати. Окрім того, чимало людей не оновили свої військово-облікові дані. “Держава має розуміти, скільки людей можна залучити”, — пояснює він.