Про це пише видання Variety.

Згідно із французьким законодавством, спортсменка подала позов проти неназваних людей. Водночас у ньому фігурують Трамп, Маск і Роулінг. Його розмістили в Центрі протидії онлайн-цькуванню при прокуратурі Парижа.

Раніше письменниця Джоан Роулінг у соцмережі, де має  14,2 мільйона підписників, оприлюднила фото з бою Хеліф проти італійської боксерки Анджели Каріні. Вона написала, що алжирська боксерка нібито була “чоловіком, який насолоджується стражданням жінки, яку він щойно вдарив по голові”.

Колишній президент США Дональд Трамп написав про цей бій, що ніби “триматиме чоловіків якомога далі від жіночого спорту”.

Водночас Ілон Маск поділився дописом американської плавчині Райлі Гейнс, яка стверджувала, що “чоловікам не місце в жіночому спорті”. Засновник соцмережі “Ікс” (“X”) підтримав її позицію ремаркою “абсолютно”.

У чому звинувачують Хеліф

Раніше повідомляли, що алжирська спортсменка Іман Хеліф миттєво перемогла у боксерському поєдинку, попри те, що “не пройшла тест на стать”.

Цей скандал виник на першому поєдинку з боксу на Олімпіаді-2024, коли Хеліф зустрілася з італійською спортсменкою Анжелою Каріні, яка є срібною призеркою Чемпіонату світу-2019. Італійка відмовилася продовжувати брати участь у поєдинку після того, як отримала сильний удар у ніс. Тож алжирка здобула дострокову перемогу. Бій тривав 46 секунд.

Іман Хеліф — одна з двох боксерок, які беруть участь в Олімпіаді-2024 попри те, що не пройшли “гендерний тест” або “тест на стать” на Чемпіонаті світу у Нью-Делі у 2023 році.

Хеліф дискваліфікували з торішньої світової першості за кілька годин до бою за “золото”. Змагання проходили під егідою Міжнародної федерації боксу (IBA), яку очолює росіянин Умар Крємльов і яку не визнає Міжнародний олімпійський комітет (МОК) через низку корупційних скандалів.

За заявою IBA, спортсменки не проходили тест на рівень тестостерону — натомість було проведено інше дослідження, деталі якого не розголошують. Федерація визначила, що атлетки не відповідають критеріям допуску та можуть мати “переваги” над іншими учасницями. Сам Крємльов запевняє, що в боксерок знайшли чоловічі хромосоми (XY).

Натомість у МОК кажуть, що жінки у боксі відповідають усім правилам допуску та у їхніх паспортах зазначено, що вони є саме жінками. Тож про зміну статі не йдеться.