Про це у коментарі Yle розповів заступник командувача Прикордонної служби Південно-Східної Фінляндії Хейккі Ахтіайнен.

На демонтаж загороджень на кордоні відводиться кілька годин. Відновлення руху не займе багато часу.

За його словами, прикордонники одразу не приберуть усі огорожі, оскільки в якийсь момент пункти пропуску знову доведеться закрити. Фінляндія готується до того, що пункти пропуску на східному кордоні з РФ будуть відкриті 14 грудня. Проте у країні готові й продовжити обмеження.

Ми повинні побачити, чи продовжиться це (потік прохачів притулку. – Ред.), якщо кордони відкриються.

При цьому Ахтіайнен заявив, що Прикордонна служба готова до продовження обмежень на східному кордоні.

Нагадаємо, з 30 листопада кордон Фінляндії з Росією повністю закритий щонайменш на два тижні – можливий рух лише вантажних потягів.

Країна пішла на такий крок після того, як протягом листопада на КПП почали масово прибувати з Росії шукачі притулку, громадяни третіх країн. Раніше російські прикордонники не випускали на виїзд мандрівників, у яких немає документів, потрібних для в’їзду до Фінляндії.

Нагадаємо, 16 листопада премʼєр-міністр Фінляндії Петтері Орпо і голова МВС Марі Рантанен оголосили, що закриють пункти пропуску на східному кордоні країни, які межують з Росією, в ніч проти суботи й до 18 лютого 2024 року. Це пояснили великою кількістю біженців, які шукають притулку.

Фінляндія вже готувалась до великої хвилі міграції з боку Росії. Неймовірна кількість людей перетинає кордон на велосипедах та пішки. Мігранти не мали належного спорядження: шоломів та ліхтарів та все ж головна проблема – це відсутність необхідних документів. Таке вже відбувалось у 2015 році, коли кордони Фінляндії заполонили росіяни. Після цього влада Фінляндії заборонила перетин кордону на велосипедах.

19 листопада стало відомо, що у Фінляндії починається зведення тимчасових огорож на кордоні з Росією. Збройні сили надають допомогу в будівництві прикордонникам.