Про це пише агенція Reuters із посиланням на європейські дипломатичні джерела.
Видання зазначає, що рішення Парижа свідчить про потенційний розкол між західними країнами. Включно з країнами Балтії, які категорично виступають проти надання Путіну будь-якої форми легітимності. Водночас двоє дипломатів заявили, що вони не очікували, що Сполучені Штати Америки також надішлють свого представника на інавгурацію. Хоча Вашингтон поки не зробив публічної заяви.
Водночас Німеччина не відправлятиме своїх представників на церемонію так званої інавгурації Володимира Путіна. У Берліні наголошують, що вибори Росії не відповідали демократичним стандартам. Крім того, про наміри ігнорувати подію заявили Велика Британія, Чехія, Канада, а також країни Балтії, які більше не мають своїх представників у Москві. Європарламент теж не визнає російського диктатора легітимним президентом. Так звані вибори у Росії євродепутати назвали “фарсом” та закликали країни ЄС обмежити будь-які звʼязки зі злочинною російською владою, окрім гуманітарних питань.
У МЗС України також заявили, що не визнають президентства Путіна. У відомстві пояснили, що не бачать правових підстав для визнання глави Кремля Володимира Путіна демократично обраним і легітимним президентом. У відомстві згодні, що під час псевдовиборів у РФ були порушені положення численних міжнародних документів. Наприклад, організація виборчого процесу на тимчасово окупованих територіях України із залученням погроз і шантажу до участі у ньому мільйонів громадян України. Також у міністерстві закликали й інші держави та міжнародні організації не визнавати результатів російських псевдовиборів.
Нагадаємо, ЦВК “намалювала” Путіну майже 100% голосів з тимчасово окупованих територій України. Так, в окупованій частині Донецької області за нього начебто проголосувало 95,23%, Луганській – 94,12%, Запорізькій – 92,95%, Херсонській – 88,12%.
На думку експертів Інституту вивчення війни (ISW), російський диктатор Володимир Путін найперше апелює до ФСБ, щоб підкреслити, що його режим нібито має підтримку розгалуженого апарату безпеки.
Крім того, у Парламентській асамблеї Ради Європи також не визнали легітимність президента РФ Володимира Путіна. Зазначається, що Асамблея закликає країни-члени Ради Європи та країни-спостерігачі, зокрема США та Євросоюз, зупинити всі контакти з путінською владою, крім гуманітарних.