Про це розповів в етері КИЇВ24 дипломат та історик Олександр Левченко.
Ви згадали Велику Британію, яка дає нам $3,5 млрд. на рік військової допомоги. Але фактично, Британія дає вдвічі менше, ніж Німеччина, в порівнянні ВВП. А ми критикуємо Німеччину, що Британія ніби все для нас дає.
Олександр Левченко наголошує, що насправді допомога від Німеччини набагато більша ніж це здається на перший погляд.
Якщо ми візьмемо Францію, то ще менше. З Францією треба працювати, щоб у нас була хороша підтримка. У нас є угода, де прописано $2 млрд., це менше ніж Британія. Дональд Трамп каже, що якщо європейці не дадуть стільки зброї як американці, він припинить допомогу.
Надання Taurus Україні: чому постачання досі не ухвалено
У 2023 році Україна звернулася до Німеччини з проханням надати далекобійні ракети Taurus, що мають радіус дії 500 кілометрів. Однак німецький уряд ухиляється від відповіді на цей запит, а канцлер Олаф Шольц категорично проти, посилаючись на те, що такі постачання вимагатимуть присутності німецьких військових на території України.
Шольц також висловив свою стурбованість тим, що неналежне використання ракет може призвести до удару по об’єктах на російській території, зокрема в Москві.
Водночас в Україні поки немає потрібних літаків, які здатні використовувати TAURUS. Для цього потрібно модернізувати вже наявні винищувачі. В іншому випадку ракети припадатимуть на складах пилом, вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.