Про це після засідання Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Він зазначив, що Угорщина знову наклала вето на таке рішення, “незважаючи на створений механізм, завдяки якому угорські гроші не зобов’язані були вирушати на допомогу Україні”, повідомляє канал TVP Info.
Глава Євродипломатії Жозеп Боррель стверджує, що США дозволили застосовувати ракети дальністю до 300 км для ударів територією Росії, це обговорювалося на зустрічі глав МЗС ЄС. Він додав, що не знає, чому Вашингтон ухвалив таке рішення саме зараз, випливає з трансляції на сайті Єврокомісії. Джерело такого рішення він не назвав (низка ЗМІ повідомили лише про дозвіл у межах Курської області).
Обіцяний мільйон боєприпасів передано Україні, але цього недостатньо, додав Боррель. “Ми виконали наше зобовʼязання щодо надання Україні мільйона боєприпасів, і до кінця зими підготуємо ще 75 тис. українських солдатів… ЄС уже передав Україні зброю на суму €45 млрд. Але поточний рівень допомоги недостатній для того, щоб змінити хід бойових дій на користь України”, – вважає голова євродипломатії.
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтвердив позицію Італії щодо зброї, яка постачається Україні. “Наша позиція щодо використання зброї Україною не змінилася: вона може бути використана лише на українській території”, — заявив він газеті Le Monde у кулуарах зустрічі голів дипломатії ЄС у Брюсселі.
Своєю чергою канцлер Німеччини Олаф Шольц на полях саміту G20 у Ріо-де-Жанейро знову заявив, що не має наміру постачати Києву ракети Taurus і дозволяти удари вглиб Росії, повідомляє телеканал NTV.
За його словами, постачання таких ракет вимагало б взяття відповідальності за налаштування їхнього управління для ударів по цілях у Росії. “Але це те, за що я не можу і не хочу брати відповідальність”, — сказав він.
Канцлер пояснив, що в цьому питанні він керується принципами «розсудливості», і це стосується також і тієї зброї, яку Німеччина поставила Україні раніше.