Про це розповів в ефірі КИЇВ24 народний депутат України Олексій Гончаренко.
Я пропонував 18 місяців, якщо 36 місяців, то щоб один день на нулі рахувався за два. Бо є різниця, що ти охороняєш склад на Львівщині, чи ти під Авдіївкою. Я хотів, щоб це було реальні 36 місяців, без додаткових умов. Всі правки були відхилені. Комітет прийняв одну правку в цьому напрямку, за рішенням ставки та указом президента. У проєкті це виглядає так: 36 місяців служби, але потім чекайте указ президента. Виглядає це як обман. Не відомо коли цей указ з’явиться. Чи з’явиться він взагалі. Бо військові будуть думати, що служити 36 місяців, а потім вони пройдуть і нічого не відбудеться.
Розгляд законопроєкту щодо мобілізації затягнувся: що відомо
Нагадаємо, що законопроєкт про мобілізацію уряд вдруге вніс до Верховної ради наприкінці січня. Перший варіант документа було запропоновано парламенту наприкінці грудня, але після шквалу критики його відкликали.
Оновлений документ уже пройшов перше читання: наразі парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядає понад 4 тисячі поправок до проєкту закону.
Як заявляв нардеп Федір Веніславський, найбільша кількість поправок стосується аспірантів та спостерігачів за людьми з інвалідністю.