Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

У військовому командуванні розповіли про проведення ротаційних заходів щодо начальника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня.

“Зокрема, прийнято рішення щодо завершення відрядження та виключення із сил та засобів відповідного угруповання військ полковника Наталії Гуменюк з 19.04.2024”, – йдеться в повідомленні.

У Генштабі додали, що нині триває відбір відповідного фахівця, “який чи яка вже невдовзі стане “голосом” Сил оборони Півдня”.

Також зазначається, що Центр стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня працюватиме у штатному режимі, організовуючи співпрацю із представниками медіа, які мають відповідну акредитацію ЗСУ.

З чим пов’язане кадрове рішення щодо Гуменюк — не уточнюється.

Наталію Гуменюк вимагали звільнити українські медійники: що сталось

Нагадаємо, 16 квітня, українські та іноземні медійники звернулись до ЗСУ та Міноборони із заявою, що Гуменюк забороняє висвітлювати воєнні злочини РФ в її зоні відповідальності. Вони вимагають забезпечити доступ до районів Херсонщини.

Відомо, що заяву підписали об’єднання українських медіа “Медіарух”, громадська організація “Детектор медіа”, а також близько 100 представників українських та іноземних медіа.

Журналісти зазначили, що їм забороняли в’їзд у Херсонську область в день підриву Каховської ГЕС. Вони додали, що тоді “світові ЗМІ заполонили посилання на свідчення російських “військкорів”, адже від нас інформація була майже відсутня”.

Серед їхніх вимог:

  • заміна Наталії Гуменюк на компетентнішу особу,
  • забезпечення доступу журналістів до Херсонської області та сусідніх регіонів,
  • ревізія правил роботи пресцентрів ОК “Південь” та об’єднаного новоствореного ОУВ “Таврія”.