Про це повідомляє The Times of Israel.

Зазначається, що серед тих, хто все ще перебуває в полоні бойовиків після закінчення перемир’я, 115 чоловіків, 20 жінок і двоє дітей.

Десять заручників віком 75 років і старші.

Більшість заручників – 126 осіб — ізраїльтяни, а 11 – іноземні громадяни, зокрема вісім із Таїланду.

За його словами, семеро людей досі вважаються зниклими безвісти після першого нападу ХАМАСу 7 жовтня.

Перемир’я між ХАМАСом та Ізраїлем

Нагадаємо, 22 листопада рано-вранці Кабінет міністрів Ізраїлю ухвалив угоду з ХАМАСом. Вона передбачає звільнення 50 живих громадян Ізраїлю, переважно жінок і дітей, групами по 12-13 осіб на день. В обмін на це Ізраїль вперше після початку війни погодився на припинення вогню щонайменше на чотири дні.

24 листопада, о 7-й ранку між Ізраїлем та терористичним угрупуванням ХАМАС розпочалося чотириденне перемир’я, укладене за посередництва Катару. Проте за кілька годин до тимчасового припинення вогню в ізраїльських містах, які межують із Газою, залунали сирени. Крім того, повідомляють про інтенсивний обстріл Смуги Гази.

Того ж дня тюремна служба Ізраїлю отримала список із 39 палестинських засуджених за тероризм, які будуть звільнені в рамках угоди з ХАМАСом, згідно з якою 13 заручників також будуть звільнені з Гази.

Після чого палестинський радикальний рух ХАМАС звільнив з полону першу групу людей, яких захопили в полон під час нападу на Ізраїль 7 жовтня. Полонених передали співробітникам Червоного Хреста.

27 листопада представники Ізраїлю та палестинського угрупування ХАМАС погодилися продовжити терміни перемир’я у Секторі Гази. Режим припинення вогню діятиме ще два дні, а наступного дня ХАМАС передав 11 заручників Червоному Хресту.

У ніч на 1 грудня бойовики ХАМАСу звільнили з полону шість заручників з Ізраїлю. Натомість Ізраїль звільнив з в’язниці 30 людей. Вони вже прибули до міста Рамалла.

Уранці 30 листопада армія оборони Ізраїлю заявила про продовження перемир’я з ХАМАСом. Проте, за інформацією ЦАГАЛу, бойовики ХАМАСу порушили перемир’я з Ізраїлем. Вони напали на ізраїльських військових під час режиму припинення вогню.

Проте вже 1 грудня ізраїльська армія оголосила про відновлення бойових дій у Секторі Газа проти бойовиків ХАМАС. Серед причин назвали порушення режиму тиші ХАМАСом.

Водночас за час тимчасового перемир’я посольство України в Ізраїлі отримало ще 146 звернень українських громадян. Вони просять евакуювати їх зі Сектора Гази.