Факти про перші українські гроші незалежної України розповіли в Київському національному університеті ім .Т. Шевченка на Кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн.

Факт №1: Перші українські гривні виготовляли за кордоном.

Перше замовлення на друк нових купюр було зроблено у Канаді в 1992 році, тобто ще за чотири роки до їх введення в обіг. У тому ж році були виготовлені і матриці банкнот за ескізами художника Василя Лопати.

Причому грошей за виготовлення матриць Україна не платила: допомогли іноземні фонди, значну роль відіграла українська діаспора, яка в Канаді була в той час і залишається чи не найпотужнішою.

Факт №2: Перші одногривневі купюри були надруковані у 1992 році в Канаді.

Друкували українську валюту на потужностях Canadian Banknote. Дво-, п’яти- і десятигривневі купюри друкувалися там же два роки опісля. У Канаді вони і зберігалися, очікуючи свого часу.

Факт №3: Банкноти номіналом 50 і 100 гривень друкувалися у Великій Британії.

Собівартість виготовлення однієї тисячі банкнот становила близько 26 доларів, що майже вдвічі дешевше, ніж витрати на виготовлення тисячі німецьких марок.

Факт №4: Монети карбувалися монетними дворами Італії та Англії, а також у Луганську.

В Україні монети карбували на Луганському патронному заводі, також 1992 року. Операція з транспортування грошей з-за кордону до сховищ НБУ здійснювалася спецпідрозділом «Альфа» і називалася «Щит України».

Нагадаємо, на Контрактовій площі відкрили «Музей гривні просто неба». Це виставка приясвячена 25-річчю української гривні, а екскурсії в Музеї проводять фахівці Національного банку України. Виставка триває до кінця вересня.