Про це розповів виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень Олександр Леонов в етері КИЇВ24.
Ну, власне кажучи, є ще одна відмінність між Сполученими Штатами й Україною, бо в Сполучених Штатах імпічмент – це означає висловлення обвинувачень, а в Україні імпічмент вважається відсторонення президента від влади, а в Сполучених Штатах взагалі імпічмент – це висловлення обвинувачень посадовій особі, не тільки президенту.
Він пояснив, що для того, щоб оголосити імпічмент, справа має пройти розгляд у Конгресі, потім її передують в Сенат. Саме Сенат вирішує, чи є ці обвинувачення правдивими, чи ні.
Для цього він має зголоситися двома третинами голосів й вочевидь, оскільки у демократів більшість в Сенаті, це неможливо.
Імпічмент Байдена: що відомо про справу?
Йдеться про звинувачення республіканців на адресу Байдена у тому, що він буцімто неналежно отримав вигоду від бізнес-діяльності за кордоном свого 53-річного сина Хантера Байдена, зокрема в Україні та Китаї, у період віцепрезидентства Байдена. Конкретних доказів цього вони не навели.
Республіканці неформально почали розслідування ще за три місяці до цього. Після цього голосування республіканці отримують більше юридичних інструментів, щоб вимагати адміністрацію Байдена співпрацювати у цьому питанні.
Водночас Білий дім відкидає розслідування як таке, що не підкріплене фактами й політично вмотивоване.