Про це розповів в ефірі КИЇВ24 головний редактор видання Defense Express Олег Катков.

Є два типи ракет, які зараз на слуху. Раніше говорили про Fateh-110 і Zolfaghar, які там 300-700 км. Зараз вже говорять про ракети Ababil та Arman, які мають дальність близько 80 км та вагу 240 кг. Вона монтується на цивільному шасі, але сама пускова платформа може бути замонтована, хоч на КАМАЗ, хоч на “Урал”.

Однак експерт Defense Express зазначає, що це не є великою проблемою, адже росіяни, скоріше за все, змонтують пускову платформу на російському шасі. У фокусі також ракета FATH-360, яка має альтернативну простішу назву BM-120. 

За такою назвою вона постачається до “Хезболли”, де й була помічена. Вона більша за габаритами, стартова вага 800 кг, дальність до 120 км, але ця ракета також монтується на цивільному шасі. Я думаю, РФ піде цим шляхом. Вони просто візьмуть умовний КАМАЗ або “Урал” і просто змонтують його (з ракетами — ред.).

Іран передає Росії ракети — що відомо

7 вересня стало відомо одразу з двох західних ЗМІ, що передання ракет до Росії вже відбулося, вони відвантажені у порту в Каспійському морі. При цьому в Ірані відкидають звинувачення у постачанні ракет Росії.

В етері телеканалу КИЇВ24 заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов повідомив, що у разі підтвердження постачання ракет з Ірану до РФ Україна розірве дипломатичні відносини з Тегераном.

А 9 вересня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ірану в Україні Шахріяра Амузегара, щоб попередити про наслідки у разі підтвердження інформації про передачу Росії балістичних ракет.

Натомість 10 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що наразі уряд не має підтверджень щодо передання Іраном ракет Росії. Проте у США підтверджують цей факт та обіцяють запровадити санкції, адже цей крок означає підвищення ескалації. Британія, Франція та Німеччина також дадуть відповідь Ірану у вигляді санкцій, які зачеплять й авіасполучення з цією країною.