Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла заступник міністра освіти та науки України Надія Кузьмичова.

Відомо, що учні, які проживають нині за кордоном, але паралельно продовжують вчитися в українських школах, мають труднощі, оскільки розклади уроків у різних навчальних закладах часто збігаються. Тож для цих дітей запровадили українознавчий компонент. Така програма надає змогу дітям вчити лише українську мову, історію, правознавство, географію та захист України.

Натомість інші предмети зарахують на основі оцінок, які учні отримали у школах за кордоном.

“Українознавчий компонент — це не лише про освіту. Це ще й про зв’язок дитини з нашою державою. Так, ми пропонуємо в чомусь йти на компроміс. І в основі цього компромісу лежить довіра. Ми довіряємо французькій, польській, будь-якій іншій школі, яка поставила оцінку учню. І радимо зайвий раз не тестувати дитину, не створювати додаткових оцінювань, щоб переконатись, чи відповідає ця оцінка дійсності. Бо результат від цього який? Дитина відмовляється від навчання не в польській школі, а в українській”, – пояснила представниця МОН.

Нагадаємо, 11 жовтня міністр освіти і науки України Оксен Лісовий розповів, що в 10-11 класах багато дітей, особливо хлопчиків, виїжджають за кордон.

Він зазначив, що МОН спонукає їх залишатися в Україні різними способами. Посадовець наголосив, ключовим, що Міносвіти має їм запропонувати, є якісна та професійна передвища та вища освіта, яка спонукатиме їх залишатися в Україні.