Про це пише видання Newsweek.

Згідно із заявою Дена Райса, який є президентом Американського університету в Києві, цього тижня, ймовірно, буде схвалено рішення щодо касетних ракет HIMARS. Таку думку він висловив,  посилаючись на розмови з  «американськими особами, що приймають рішення, та американцями, які мають реалізувати їх доставку в Україну».

Ден Райс, колишній офіцер армії США і випускник Вест-Пойнта, раніше працював спеціальним радником українського головнокомандувача генерала Валерія Залужного, консультуючи з американської зброї, яка могла б допомогти переламати ситуацію проти повномасштабного вторгнення Росії, що почалося.

Отримання схвалення HIMARS DPICM на цьому тижні змінить правила гри. І без необхідності навчання та змін, вони, швидше за все, з’являться на полі бою наступного тижня, що матиме величезне значення. Коли ці ракети запускаються, вони долають звуковий бар’єр. Для мене це звук свободи.

Райс уже кілька місяців працює з американськими законодавцями та представниками Пентагону, наполягаючи на модернізації боєприпасів, які допоможуть виграти війну, надавши українським силам можливість спустошувати російські командні пункти, логістичні центри та маршрути постачання на окупованих територіях півдня України.

Київ уже давно наполягає на ракетах ATACMS, версії яких можуть доставляти тверду фугасну боєголовку на 300 кілометрів. Версії ракет із касетними боєприпасами мають меншу дальність дії та розкидають сотні бомб над цільовою областю.

Білий дім послідовно відмовлявся постачати будь-яку версію ATACMS через побоювання з приводу внутрішніх запасів і побоювань, що її використання Україною може спровокувати ескалацію заходів у відповідь з боку Москви.

Передача ATACMS Україні: що відомо

Наприкінці червня ЗМІ повідомляли, що США наближаються до схвалення передачі Україні далекобійних ракет ATACMS.

У липні Кулеба зазначив, що Україна домовляється зі США про далекобійні ракети ATACMS.

При цьому, 4 вересня він заявив, що рішення про надання Україні ракет ATACMS досі не закрите.

12 вересня поінформовані джерела повідомили, що президент США Джо Байден найближчим часом ухвалить рішення про надання Україні далекобійних ракет ATACMS.

20 вересня Зеленський анонсував позитивне рішення щодо ATACMS.

При цьому, 21 вересня президент США Джо Байден вирішив, що Україні поки що не передаватимуть ракети ATACMS. Але не виключив, що у майбутньому це питання може з’явитися на порядку денному.

Проте, вже 22 вересня Байден повідомив Володимиру Зеленському, що США нададуть невелику кількість ракет дальнього радіусу дії для допомоги у війні з Росією.

Фото: Getty Images