Про це повідомив авіаційний експерт Богдан Долінце в ефірі КИЇВ24.

Ми маємо розуміти, що якщо говорити про час польоту, то звісно, година польоту кожного літака – це достатньо дороге задоволення. Вартість, наприклад, по використанні F-16 є одною з найнижчих у світі, за умови, звісно, якщо цих літаків велика кількість. Тобто є дані, що там вартість години польоту, вона складає до 5,5 тисяч доларів для F-16, але це, звісно, для тих країн, які мають флот із сотень літаків.

Окрім того, авіаційний експерт розповів, що на початкових етапах Україна матиме маленький флот з десятками літаків. Ця вартість, таким чином, буде збільшуватись у 3-4 рази за годину польоту. Однак з іншого боку, окрім самого польоту також варто розуміти, що вартість боєприпасів є достатньо дорогою.

 Якщо говорити про відповідні засоби ураження ворога, наприклад, самі ракети великої дальності AIM-120 AMRAAM, то вартість відповідно ракети може сягати до 1 млн доларів при дальності ураження до 180 км. Якщо ми говоримо про більш дешеві зразки ракет, тобто це, наприклад, АІМ-9 Sidewinder, які в тому числі часто використовуються як ракети для протиповітряної оборони, то дальність уражень таких ракет вона сягає до 22 кілометрів. Як правило, вартість ракет залежатиме від типу кодифікації. Може складати від кількох сотень до 500 тисяч доларів за одиницю ракети. Тобто ми розуміємо, що це достатньо дорогі види озброєнь.

Нагадаємо, західні ЗМІ пишуть, що винищувачів прибуде занадто мало, а перші F-16 швидше за все, слугуватимуть для посилення української ППО. Зокрема, літаки збиватимуть ракети, безпілотники та ворожу авіацію, а не завдаватимуть ударів по сухопутних військах РФ і іншим військовим об’єктам поблизу фронту.