Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував заяву Київської міської прокуратури.
У заяві прокуратури йшлося про те, що на етапі проєктування конструкції тунелю між цими станціями були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва цієї ділянки. Це підтверджують результати експертизи, які він отримав.
Згідно з ними, причинами руйнування тунелю є:
- Неякісне будівництво тунелю з порушенням монтажу кілець
- Тунельна оправа розрахована на значно нижчий рівень ґрунтових вод
- Нижня частина тунелю частково складена зі стінових блоків. Але мають бути посилені блоки, оскільки основне навантаження саме знизу
- Відсутність хімічного закріплення ґрунтів навколо тунелю, що підтверджено лабораторним дослідженням
“Від правоохоронців відсутня будь-яка інформація про проведення таких лабораторних досліджень ґрунтів”, – розповів Кличко.
За його словами, науковці підтверджують, що саме проєктна документація містить неякісні проєктні рішення. А під час будівництва неякісно спорудили конструкцію тунелю цієї ділянки.
Водночас експерти підтверджують, що всі необхідні регламентні роботи з утримання та експлуатації перегінного тунелю виконувалась у повному обсязі.
“Міська влада наполягає на неупередженому розслідуванні. І з усіма отриманими експертними висновками звертатиметься до суду”, – розповів Кличко.
Ремонт “синьої” гілки метро
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що наразі ремонтні роботи на ділянці метро від “Либідської” до “Деміївської” тривають цілодобово. Все для того, щоб впоратися з будівництвом до вересня.
Також иївська прокуратура зʼясувала, що окрім недотримання будівельних норм, була також недбалість працівників, та поставила під сумнів документацію щодо “недотримання будівельних норм” під час будівництва станцій та тунелів.
На думку прокуратури, роботи з усунення протікання води в тунелі проводилися протягом багатьох років без залучення профільних фахівців та науково-дослідних інститутів. Це могло стати одною з основних причин погіршення ситуації.