Про це повідомляє Національний банк України з посиланням на слова начальника управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктора Григорчука.

Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду. Ретельно дослідивши матеріали справи, суд підтримав правову позицію Національного банку, яка полягала, зокрема в тому, що сам факт зміни власника корпоративних прав ПриватБанку внаслідок націоналізації не призвів до зміни прав та обов’язків сторін за договорами.

Коломойський та ПриватБанк: справа, яка тягнулась шість років

Протягом періоду з 2008 по 2014 рік Національний банк надав ПриватБанку кредити на рефінансування на суму 18,3 мільярда гривень.

У 2015 році Коломойський, який тоді був співвласником ПриватБанку, уклав з Нацбанком договори особистої поруки. За якими він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення боргу банку перед НБУ, який станом на квітень 2019 року становив 9,2 мільярда гривень.

У 2017 році Коломойський подав позов до Печерського районного суду Києва про розірвання договорів особистої поруки, за якими він гарантував повернення ПриватБанком отриманих ним кредитів на рефінансування.

20 квітня 2019 року суд задовольнив його позов. Національний банк оскаржив це рішення в апеляційному суді, не погодившись з прийнятим рішенням.

У квітні 2020 року державний ПриватБанк повністю повернув Національному банку отримані кредити.

Нагадаємо, що 9 травня, олігарху Ігорю Коломойському обрали запобіжний захід. Його підозрюють в організації замовного вбивства директора українсько-американської Консалтингової компанії “Фарго” Сергія Карпенка.

За даними слідства, підозрюваний, діючи з мотивів особистої помсти, замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній за невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства.