Як він сказав у коментарі Polskie Radio 24, наразі опрацьовуються деталі.

Якщо переговори відбудуться, то «це будуть такі переговори, які не проводилися в Польщі на тему сільського господарства протягом 30 років», вважає Колодзейчак.

Він також підкреслив, що мета міністерства — досягти згоди з фермерами.

Створення певної дорожньої карти, часових рамок для вирішення подальших проблем, тому що це не політична акція, це стратегічна акція, яка повинна призвести до того, що через два місяці таких проблем не буде, — сказав Колодзейчак.

Фермери самостійно визначать своїх представників для участі у переговорах з урядом. Він заявив, що це точно не будуть профспілкові діячі, які сьогодні переслідують цілі політичної партії.

Наразі міністерство збирає вимоги протестувальників. Найімовірніше, офіційні переговори розпочнуться в понеділок — за день до запланованої масової акції протесту фермерів у Варшаві.

Ситуація на українсько-польському кордоні. Що відомо

Нагадаємо, наразі заблокованим для вільного руху вантажівок є: «Ягодин – Дорогуськ», «Угринів – Долгобичув», «Устилуг – Зосін», «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та «Краківець – Корчова».

Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають як проти неконтрольованого продовольства з України, так й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.

Так, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Однак вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.