Про це повідомив засновник Telegram Павло Дуров.

Дуров нагадав, що в лютому 2022 року він пропонував обмежити Telegram-канали в Україні та росії, тому що «їх використовували для воєнної пропаганди». Однак, за його словами, як українські, так і російські користувачі категорично виступили проти обмежень, «ставлячи в пріоритет свободу доступу до інформації, навіть якщо вона необ’єктивна». Отже тоді засновник застосунку підтримав думку користувачів і не наклав обмеження на Telegram-канали в Україні та росії.

Однак  за його словами, Telegram досі блокує облікові записи й ботів, які збирають координати для цільових ударів або публікують особисту інформацію інших людей із закликами до насильства.

Дуров каже, що Telegram наразі отримує офіційні листи від Apple з вимогами заблокувати деякі новинні й пропагандистські канали для користувачів iPhone з українськими SIM-картками. За його словами, «певних змін тут не уникнути», оскільки Telegram повинен розглядати запити від App Store, щоб залишатися доступним для користувачів.

Якби це повністю залежало від нас, ми б завжди надавали нашим користувачам те, що вони просять: доступ до інформації та думок без цензури, щоб вони могли приймати власні рішення. Однак це не завжди залежить від нас.

Нагадаємо, що представник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко розповів, що месенджер Telegram співпрацює з російською Федеральною службою безпеки та Роскомнаглядом. Зокрема, він виконує прохання росіян щодо блокування деяких каналів.