Про це пише Bloomberg.

Джерела видання повідомили, що торгівля з Китаєм стала азартною грою, оскільки прямі платежі в юанях все частіше заморожуються або відкладаються. Зокрема скаржаться експортери сировини.

У деяких китайських покупців російських сільськогосподарських товарів цього місяця також виникли проблеми з платежами, повідомив представник російської сільськогосподарської фірми.

Зазначається, що проблема стосується не лише таких товарів, як метали та сільське господарство, а й інших галузей промисловості. Зокрема імпорт транспортних засобів і автозапчастин з Китаю, нині основного постачальника РФ, може припинитися через збої з розрахунками.

Bloomberg пише, що у липневому звіті про макроекономічні та фінансові тенденції центральний банк РФ зазначив, що він спостерігав “зниження ступеня відкритості в російській економіці, що відображається у зниженні частки імпорту та експорту у ВВП, а також у збільшенні ролі внутрішнього попиту та виробництва”.

За даними Bloomberg, з кінця минулого року Росія також відчуває труднощі в операціях з іншими великими торговими партнерами, включаючи Об’єднані Арабські Емірати та Туреччину, оскільки тиск США на кредиторів уповільнює операції. Торгівля з Індією також зіткнулася з перешкодами, оскільки рупія не є повністю конвертованою.

РФ обходить санкції

Нагадаємо, що торгові можливості між Росією та Китаєм звузилися після того, як США в червні ввели санкції щодо єдиної філії російського банку в Китаї, але візит Володимира Путіна до Китаю допоміг гарантувати, що наразі дві країни мають платіжні альтернативи.

Після візиту Путіна у прикордонних регіонах було створено спеціально уповноважені банки, які дозволяють російським фірмам відкривати рахунки нерезидентів у китайських банках. Обхідний шлях включає дрібніші регіональні банки, які на цей час можуть залишатися поза увагою санкцій США, і показує, як Москві та Пекіну доводиться робити все складніші кроки, щоб забезпечити продовження двосторонніх платежів.

Торгівля між Росією та Китаєм у 2023 році зросла до рекордних 240 млрд доларів. Підтримка потоку доходів та товарів, що має вирішальне значення для Кремля, залежить від забезпечення безперебійних платежів.

До слова, до розширеного списку підсанкційних російських осіб та компаній Сполучені Штати Америки додали зокрема, “Газпром інвест”, судноремонтний завод Чорноморського флоту Росії, Московська біржа та ще понад 230 фізичних та юридичних осіб.