Про це повідомляє видання The New York Times.

Аналітики зазначають, що, ймовірно, без винищувачів F-16 – це буде набагато складніший процес. Проте, як стверджує генерал ВПС США у відставці, колишній командувач НАТО Філіп Брідлав, українські воїни здатні це зробити.

Це доведеться робити без F-16, але я вірю, що вони зможуть.

Брідлав, який сам є колишнім пілотом F-16, сказав, що для українських збройних сил було б «дуже корисно» вивчити і застосувати так звану тактику загальновійськових операцій, яка є основою сучасної наземної війни, з огляду на те, що вона «буде застосовна на багатьох різних етапах того, що ви робите, незалежно від того, що саме ви робите».

Якщо ви очікуєте, що Україна буде воювати так, як воюємо ми, то вони повинні мати ті інструменти, які маємо ми, а ми не дали їм цих інструментів.

Деякі експерти кажуть, що брак повітряних сил поставив Україну в невигідне становище цього літа проти російських бойових вертольотів, які підбивали українську бронетехніку.

За даними Міністерства оборони Великої Британії, принаймні деякі з цих вертольотів оснащені протитанковими ракетами, які випускаються або занадто далеко, або занадто низько, щоб їх могла перехопити українська протиповітряна оборона.

Українські пілоти, які зараз літають на радянських винищувачах МіГ і Су, намагаються не наближатися надто близько до своїх цілей і не затримуватися в повітрі надовго, щоб не стати мішенню для російських систем ППО.

Проте військовий експерт аерокосмічних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Дуглас Баррі вважає, що передавання Україні літаків F-16 не дуже змінить перебіг ситуації на фронті, проте теоретично може допомогти під час контрнаступу ЗСУ.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16.

Фото: getty images