Про це заявила пані посол США при НАТО Джуліан Сміт в інтерв’ю LSM.

За її словами, навіть якщо відновлення збройних сил Росії після закінчення її війни проти України триватиме кілька років, НАТО має виходити з того, що Кремль буде здатний на нову агресію.

Важливо, що НАТО не чекатиме. НАТО дуже зосереджене на ваших (країнах Балтії, — ред.) безпекових потребах прямо зараз

Пані посол наголосила, що США вже вдалося суттєво збільшити виробництво зброї та боєприпасів, наприклад, практично подвоїти випуск снарядів калібру 155 мм.

І багатьом європейським країнам вдалося збільшити своє виробництво. Це не так, що в Європі ніхто не може працювати змінами цілодобово. Це відбувається багато де по всій Європі. Тому я думаю, що багато чого показує, що саме НАТО робить для збільшення оборонного виробництва в країнах-учасницях

За її словами, оборонні підприємства в ЄС застосовують “дуже творчі та новаторські підходи”, щоб і “поповнити запаси армій НАТО, які скоротилися, та забезпечити Україні все, що їй необхідно”.

Дипломатка наголосила, що НАТО має нові плани, нову стратегію та нову доктрину, щоб забезпечити здатність захистити кожен дюйм своєї території.

Ми зосереджуємося на гібридних загрозах — не лише танках, які перетинають кордон, а й на кібербезпеці. Ми зосереджуємось на дезінформації, критичній інфраструктурі. І тому альянс готується стримувати та захищатися проти будь-якого виду агресії Росії на території НАТО

Нагадаємо, що раніше США вже попереджали,  що припинення підтримки України призведе до того, що Росія зможе просунутися до кордонів НАТО. Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що ціна підтримки України зараз висока, але вона нижча, ніж ціна війни з Росією.