Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що Мішустін зустрівся з президентом Ірану Масудом Пезешкіаном та висловив очікування, що Росія й Іран підпишуть очікувану всеосяжну угоду про стратегічне співробітництво на майбутньому саміті організації БРІКС, запланованому на 22-24 жовтня у Казані (Татарстан).

Глава російського уряду також зустрівся з першим віцепрезидентом Ірану Мохаммадом Реза Арефом, щоб обговорити можливості для російських інвестицій у “різні сфери” в Ірані. Також Мішустін зустрівся з міністром нафти Ірану Мохсеном Пакнеджадом.

За словами посла Ірану в Росії Казема Джалалі, візит Мішустіна до Ірану буде особливо зосереджений на розвитку торговельно-економічних зв’язків між двома країнами.

Російські й іранські офіційні особи, скоріш за все, розглядають розширене економічне та фінансове співробітництво як необхідний компонент загальних інтенсифікацій у російсько-іранських відносинах.

Іран передає Росії ракети — що відомо

7 вересня стало відомо одразу від двох західних медіа про те, що передача ракет до Росії вже відбулася, вони відвантажені у порту в Каспійському морі. При цьому в Ірані відкидають звинувачення у постачанні ракет Росії.

9 вересня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ірану в Україні Шахріяра Амузегара, щоб попередити про наслідки у разі підтвердження інформації про передачу Росії балістичних ракет.

У США підтверджують факт передачі та обіцяють запровадити санкції, адже цей крок означає підвищення ескалації. Британія, Франція та Німеччина також дадуть відповідь Ірану у вигляді санкцій, які зачеплять й авіасполучення з цією країною.

Президент України Володимир Зеленський 11 вересня заявив, що нині немає доказів застосування росіянами балістичних ракет від Ірану. Водночас глава держави звернув увагу на використання Російською Федерацією іранських дронів-камікадзе.