Про це розповіла керівниця польсько-українського порталу Ukrayina.pl, журналістка польського телеканалу TVN24 та Super Express Аліна Макарчук в ефірі КИЇВ24.

Я за останні 10 днів цієї кризи на кордоні відписалась від десяти телеграм-каналів і вам раджу одразу перевірити, що пишуть ці телеграм-канали: інциденти скоєні польськими фермерами, поки цього не довела польська поліція? Чи вони пишуть про неідентифіковану групу? Тому, що так було в останньому випадку. Речниця поліції Бидгощі Ковальська, з якою наша редакція контактувала вчора, підтвердила, що поліція проводить слідство. Кожен випадок, як і з висипаним зерном, аналізується службами. Пам’ятаєте випадок з радянським прапором? Цю людину вже затримали.

Блокування українсько-польського кордону: що відомо

Наразі рух ускладнений на 4 пунктах пропуску польсько-українського кордону: Краківець – в’їзд в Україну; Шегині – в обидва боки; Рава-Руська – в обидва боки; Угринів – в обидва боки.

Своєю чергою, українські водії також страйкують поблизу ПП Краківець, Шегині, Рава-Руська з плакатами «Зніміть блокаду, поверніть українських водіїв додому». Протести триватимуть до 15 березня, але якщо поляки далі блокуватимуть кордон, то українці продовжать свої акції.

Пізніше стало відомо, що Польща включить прикордонні переходи з Україною, дороги та залізничні колії до списку об’єктів критичної інфраструктури. Польські страйкарі не матимуть права їх блокувати, заявив пан Адамський – політичний аналітик та доктор історії, заступник директора Центру діалогу імені Юліуша Мєрошевського.

Також, представники урядів Польщі та України зустрінуться 28 березня у Варшаві для розв’язання питання з блокуванням українсько-польського кордону, а до цього обидві країни працюватимуть на технічному рівні.