Про це йдеться у дописі посадовця у фейсбуці.
За словами Кудрицького, він ініціював позачергове засідання наглядової ради, тому що переконаний, що питання звільнення і призначення керівника Укренерго — повноваження саме наглядової ради.
Каже, що це важливо «не тільки як принцип», оскільки незалежність корпоративного управління компанії та прозорі бізнес-процеси — запорука надання західними партнерами 1,5 мільярда євро фінансової підтримки на відновлення енергосистеми та її захист.
«Попри окремі повідомлення в медіа, рішення наглядової ради щодо мого звільнення не має жодного стосунку до питання захищеності підстанцій Укренерго», — запевнив він.
Як вказує Кудрицький, він представив членам ради детальний звіт щодо кожного об’єкта і до нього «жодних запитань не було». Водночас він заявив про нещодавно розгорнуту «кампанію з дискредитації» енергокомпанії в анонімних телеграм-каналах і деяких ЗМІ.
Звільнення Кудрицького: що відомо
Увечері 2 вересня стало відомо, що Володимир Кудрицький був звільнений з посади голови правління НЕК “Укренерго”. За даними ЗМІ, звільнитися за власним бажанням йому запропонували ще 30 серпня, але він відмовився. Причиною відставки Кудрицького стала незадовільна робота з будівництва захисних споруд на обʼєктах державної компанії.
Наступного дня, 3 вересня, члени наглядової ради Укренерго оприлюднили заяву, в якій повідомили, що звільнення Кудрицького має політичний мотив, а сама компанія з 2021 року піддається політичному тиску. На знак протесту через звільнення голови правління компанії двоє іноземних членів наглядової ради написали заяви на звільнення.