Про це Кулеба сказав на перед початком зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

Сьогодні я зустрічаюся з міністром закордонних справ Угорщини. Це буде наша перша особиста зустріч з моменту початку широкомасштабного вторгнення. І я думаю, що сам цей факт говорить сам за себе, що ми продовжуємо діалог, — сказав Кулеба.

Зустріч відбудеться в Брюсселі 11 грудня в рамках засідання Ради ЄС з закордонних справ.

Кулеба заявив, що ця зустріч є важливим кроком у відновленні діалогу між Україною та Угорщиною.

Він також додав, що Україна виконала всі вимоги Угорщини щодо законодавства про освіту та використання мов національних меншин.

Сіярто, зі свого боку, заявив, що Європа не готова до прийняття важливих рішень щодо України, таких як надання їй статусу кандидата на вступ до ЄС.

Він також зазначив, що Угорщина не піддаватиметься тиску з боку інших країн ЄС щодо цього питання.

Нагадаємо, 10 грудня Зеленський коротко поспілкувався з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном під час візиту на церемонію інавгурації новообраного президента Аргентини.

Нагадаємо, раніше Президент Франції Емманюель Макрон провів зустріч із прем’єром Угорщини Віктором Орбаном, щоб спробувати змінити його позицію щодо України перед самітом ЄС, де розглядатимуть рішення про початок переговорів про вступ. Однак жоден із них не змінив своєї позиції.

При  цьому у Європарламенті запропонували скасувати право вето на ухвалення рішень щодо розширення ЄС. Адже все ж прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану не можна дозволити «шантажувати» решту членів ЄС погрозами заблокувати переговори про членство України.