Про це Дмитро Кулеба написав в Instagram.

Голова українського МЗС сказав, що провів годинну “щиру розмову” із Сійярто.

Ми давно одне одного знаємо, хоча справді з початку повномасштабного вторгнення Росії вперше так сіли та грунтовно поговорили. Ми чесно відповідали на запитання один одного. В України та Угорщини є запитання один до одного

За словами міністра, ключовою темою зустрічі було майбутнє рішення Європейської ради щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС.

Розумію, що всі чекають відповіді: так чи ні? Дайте трохи часу. Я зараз буду доповідати президенту Зеленському. Петер буде доповідати своєму премʼєр-міністру (Віктору Орбану. – Ред.). Між тим, хочу дати один сигнал. Я чітко сказав: Петер, у нас спільне майбутнє в Європі. Ми маємо туди якнайшвидше дійти. Разом

Контакти між Києвом і Будапештом активізувались напередодні засідання Європейської ради 14-15 грудня, де мають розглянути рішення про відкриття переговорів про вступ із Україною та схвалення макрофінансової допомоги.

Нагадаємо, що наразі Будапешт жодним чином не змінив своїх намірів заблокувати усі рішення щодо України, які мають розглядатися на саміті лідерів Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше Президент Франції Емманюель Макрон провів зустріч із прем’єром Угорщини Віктором Орбаном, щоб спробувати змінити його позицію щодо України перед самітом ЄС, де розглядатимуть рішення про початок переговорів про вступ. Однак жоден із них не змінив своєї позиції.

Пр  цьому у Європарламенті запропонували скасувати право вето на ухвалення рішень щодо розширення ЄС. Адже все ж прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану не можна дозволити «шантажувати» решту членів ЄС погрозами заблокувати переговори про членство України.