Про це пише видання The Telegraph.

У матеріалі йдеться, що китайські морські сили вже мають найбільший у світі надводний флот. Крім того, вони побудували десятки кораблів подвійного призначення, які можуть діяти як у мирний, так і у воєнний час. Вони, зокрема, включають пороми та цивільні судна.

Хоча Народно-визвольній армії Китаю (НВАК) не вистачає амфібійних десантних кораблів, необхідних для організації вторгнення, подібного до того, яке відбулося під час висадки в День Д, вона може заповнити цю прогалину за допомогою цивільних суден, в тому числі десятків гігантських поромів, кожен з яких може перевозити сотні одиниць бронетехніки.

“Амфібійні десанти під вогнем є одними з найскладніших військових маневрів”, – сказав Рей Пауелл, директор SeaLight проєкту Стенфордського університету, який займається дослідженням діяльності в “сірій зоні” Південнокитайського моря.

За його словами, цивільні пороми “зазвичай є поганим вибором для такої місії”. Однак китайці можуть використати їх для транспортування військових через Тайванську протоку після того, як буде знищена її берегова оборона, або для того, щоб придушити військових острова “величезною масовістю”.

Нагадаємо, НВАК у четвер, 23 травня, вранці розпочала військові навчання навколо острова Тайвань. Зокрема вони проводяться в Тайванській протоці, на півночі, півдні та сході острова, а також у районах довкола контрольованих Тайванем островів Кінмень, Мацу, Вуцю та Доньїнь.