Про це розповів в ефірі КИЇВ24 генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Сі Цзіньпін особисто неодноразово попереджував Путіна про недопущення використання тактичних і стратегічних ядерних ракет. Друге етап полягає в консолідації світу щодо хімічної та бактеріологічної зброї. Зараз слід запевнити міжнародну спільноту, що таке використання принесе страждання не тільки Україні, а й іншим країнам, проти яких Росія вирішить розв’язати війну.

Посилення ядерної загрози у світі

Днями видання The Telegraph зазначило, що атака Ірану на Ізраїль робить імовірнішою ширшу війну на Близькому Сході, а її наслідки можуть бути ще серйознішими. Зокрема, одного дня Тегеран може оголосити про наявність ядерної зброї.

Зауважується, що минулого року Тегеран збільшив виробництво високозбагаченого урану до 60% чистоти, що набагато вище, ніж максимальні 3,67%, встановлені в JCPOA й набагато більше, ніж необхідно для цивільної енергетики. Такі показники близькі до рівня, необхідного для ядерної зброї.

Водночас російський диктатор Путін неодноразово говорив про готовність Росії до ядерної війни як з військової, так і технічної точки зору. В інтерв’ю пропагандисту Кисельову він заявив, що ядерна тріада країни-агресорки сучасніша, ніж тріади інших держав. Водночас диктатор зазначив, що Росія готова застосувати ядерну зброю у випадку, якщо мовиться про “загрозу існування держави”.

У Білому домі відреагували на висловлювання кремлівського диктатора. Білий дім заявив, що не бачить готовності Росії застосувати ядерну зброю.

Зауважимо, що видання Reuters написало, що Росія володіє найбільшим у світі запасом ядерних боєголовок. Їхня кількість становить близько 5580 одиниць.