Про це на своєму брифінгу заявив спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей, передають кореспонденти Укрінформу.
Як зазначив дипломат, Китай щиро сподівається на те, що з часом все більше країн схвалять та підтримають запропонований Китаєм і Бразилією «консенсус» із 6 пунктів.
Тоді буде більше надії на деескалацію ситуації, а перспективи миру стануть світлішими.
За словами Лі, його поїздки до Бразилії, Південної Африки та Індонезії 28 липня — 7 серпня зумовлені зростанням занепокоєння у світі бойовими діями, що тривають між Росією та Україною.
Він переконаний, що «все більше й більше країн вважають нагальним завданням деескалацію ситуації».
Під час моєї поїздки всі сторони погодилися з трьома елементами міжнародної мирної конференції, запропонованими китайською стороною, серед яких є їхнє визнання як Росією, так і Україною, рівноправна участь усіх сторін та справедливе обговорення усіх варіантів врегулювання «кризи».
Представник китайського МЗС вважає ці пропозиції «дуже конструктивними». Китай продовжуватиме просувати їх, аби отримати схвалення більшої кількості країн та створити умови для «допомоги двом конфліктуючим сторонам у відновленні прямого діалогу і перемовин».
Які пункти містить консенсус Китаю та Бразилії
- Дотримання принципів деескалації, уникнення провокацій, розширення зон бойових дій і загострення на фронті.
- Діалог і переговори як єдиний спосіб виходу з військового конфлікту.
- Підтримка міжнародної мирної конференції, яку визнають як Росія, так і Україна. Така конференція має відбутися за участю РФ і з чесним обговоренням усіх мирних планів.
- Гуманітарна допомога, захист мирних жителів і заборона на обстріли цивільних об’єктів.
- Неприйнятність використання ядерної, хімічної та біологічної зброї, нападів на атомні станції.
- Заклик протистояти поділу світу на ізольовані групи.
Що відомо про позицію інших країн стосовно плану Китаю
Нагадаємо, за словами МЗС Китаю, їхній «консенсус» щодо завершення війни Росії проти України отримав позитивні відгуки зі 110 країн світу.