Про це повідомляє Reuters.
Декілька анонімних дипломатів повідомили агенції, що Китай намагався лобіювати в іноземних урядах свій альтернативний план “миру”. За їхніми словами, Китай відкрито не критикував швейцарський саміт і прямо не просив країни утриматися. Пояснюючи, чому він не буде присутній на Саміті миру, Китай намагається залучити країни, що розвиваються, до “мирного плану” з шести пунктів, який він оприлюднив разом з Бразилією минулого місяця. Один з дипломатів, поінформований про роз’яснювальну роботу, також зазначив, що Пекін говорив країнам, що розвиваються, нібито Саміт миру продовжить війну.
Представлена китайська пропозиція (“мирний план”) передбачає проведення міжнародної мирної конференції “у належний час, що визнається як Росією, так і Україною, з рівною участю всіх сторін, а також чесне обговорення всіх мирних планів”.
Водночас двоє анонімних дипломатів, які безпосередньо знайомі з цим питанням, сказали, що Китай навіть говорив західним країнам, що багато країн погоджуються з його поглядами на конференцію. До того ж за даними видання, у міру наближення саміту Китай активізував свою інформаційну роботу через зустрічі з іноземними високопоставленими особами, телефонні дзвінки та повідомлення іноземним місіям на китайській платформі WeChat.
Раніше голова НАТО Єнс Столтенберг розкритикував Китай за бойкот Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії наступного тижня, а також зазначив, що китайська допомога відіграє ключову роль у веденні Росією війни, адже 90% мікроелектроніки, яку імпортувала Росія, надійшла з КНР.