Про це виданню The Wall Street Journal розповіли європейські дипломати, знайомі з ходом переговорів.

За їхніми словами, Лі Хуей закликав європейські уряди розглядати Китай як економічну альтернативу Вашингтону та закликав «діяти швидко, щоб покласти край конфлікту між росією та Україною», перш ніж він набуде більших масштабів.

Хоча європейські посадовці поки не відкидають зусилля Китаю з урегулювання війни, вони поставили під сумнів його можливу роль як посередника в будь-яких переговорах, враховуючи тісні зв’язки Пекіна та Москви.

Як розповів WSJ один із дипломатів, держави Європи не вважають мир в Україні можливим, доки звідти не будуть виведені російські війська, і саме таку позицію й озвучили китайському спецпредставнику.

«Вони (Китай – ред.), імовірно, випробовують єдність Заходу і намагаються проявити ініціативу», – додав інший співрозмовник WSJ.

За даними видання, європейські дипломати під час зустрічей із послом Китаю намагалися донести три ключові меседжі: Пекін повинен і далі чинити тиск на росію, щоб вона не використовувала ядерну зброю, не надавала військової допомоги росії і засудила агресію Москви. Також вони попросили КНР підтримати убезпечення окупованої рф Запорізької атомної електростанції.

Як ми писали, Україну Хуей відвідав 17 травня. В Офісі президента про підсумки його візиту не повідомляли.

Як повідомлялося раніше, голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Китай не може бути посередником у переговорах між Україною та рф. Це зумовлено тим, що незважаючи на декларований нейтралітет, Пекін займає більше проросійську позицію.

Зокрема, 1 травня китайська делегація вперше проголосувала за резолюцію Генасамблеї ООН, в якій росія називається агресором відносно України. Йдеться про резолюцію A/77/L.65 щодо співробітництва між ООН та Радою Європи, яка ухвалювалася 26 квітня.

Утім, пізніше Пекін знову «дав задню».

Фото: відкриті джерела