Сьогодні кияни мають всі можливості для вчасної діагностики вірусних гепатитів та якісного лікування сучасними методами, які надає гепатологічний центр на базі Київської міської клінічної лікарні № 15 та інфекційне відділення для хворих на вірусний гепатит Київської міської клінічної лікарні № 5.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург на сайті КМДА.

За її інформацією, у перше півріччя 2020 року в столиці зареєстровано 327 випадків вірусних гепатитів. У порівнянні з відповідним періодом попереднього року спостерігається скорочення поширеності всіх вірусних гепатитів на 10%, а хронічних гепатитів на 30%.

Також Валентина Гінзбург висловила впевненість, що позитивна тенденція є результатом профілактичної роботи медиків, більш свідомого ставлення до свого здоров’я з боку киян, імунопрофілактикою (охоплення щепленнями новонароджених у 2019 році у місті Києві на рівні 90% від запланованих, та 85% повністю вакцинованих дітей до 1 року), а також збільшення доступності для мешканців столиці до діагностики та лікування.

«Гепатити B і C передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, під час пологів, статевим шляхом, при переливанні крові, хірургічних втручаннях, при використанні нестерильних інструментів під час пірсингу, татуювання, процедури манікюру-педикюру. Можна заразитися навіть, порушуючи правила особистої гігієни, користуючись чужою зубною щіткою, бритвою або ножицями. Тож зрозуміло, що значно знизити ризик захворювання можливо. Необхідно дотримуватися кількох порад», – розповіла Валентина Гінзбург.

Серед основних порад такі:

  • не користуватися чужими предметами особистої гігієни – зубними щітками, бритвами, пилочками для нігтів тощо;
  • уникати випадкових статевих контактів, обов’язково використовувати презервативи;
  • при проведенні татуювання, пірсингу або манікюру (педикюру) у косметичних салонах звертати увагу, чи виконує майстер обов’язкову обробку рук антисептиком, чи працює він в одноразових рукавичках. Для всіх маніпуляцій має використовуватись одноразовий або стерильний багаторазовий інструментарій.

Щодо симптомів захворювання, то зазвичай вони проявляються болем у правому підребер’ї, відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними явищами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності.

Проте як зазаначила очільниця Департаменту охорони здоров’я, гепатит може перебігати безсимптомно або із слабко вираженою симптоматикою, тоді людина не підозрює про наявність у неї захворювання.

За статистикою в середньому кожна 12-та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким.

«Тож не «пропустити» це, як і багато інших захворювань, можна виконуючи лише одне просте правило: бути на постійному зв’язку зі своїм сімейним лікарем, повідомляти йому про будь-які зміни у самопочутті та регулярно проходити профілактичні огляди і скринінги!» – наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Валентина Гінзбург повідомила, що окрім лікарських засобів для лікування хворих на вірусні гепатити, що розподіляє Міністерство охорони здоров’я України, ліки закуповуються також за рахунок місцевого бюджету на виконання заходів міської цільової програми «Здоров’я киян».

Фото: unsplash