Про це розповіла депутат Київради від партії “Слуга народу” Вікторія Бурдукова в ефірі програми “Київ. Вголос” на “Радіо Київ – 98 FМ”.

Реєстр домашніх тварин у Києві створений з головною ціллю – підрахувати їхню кількість.

“Ніхто не знає, яка кількість домашніх тварин є у Києві. Це не підраховано. Ніхто не знає, яка кількість безпритульних тварин у Києві. Коли ми розробляємо певні правила, ми робимо якість припущення. Наприклад, у 2016 році у Києві підрахували, що нібито існує 400 тисяч домашніх тварин”, – розповідає Вікторія Бурдукова.

Депутатка закликала киян вносити своїх домашніх тварин у реєстр. Наразі вносить відомості до реєстру КП “Київська міська ветеринарна лікарня”. Це КП також чіпує тварин.

“Домашніх тварин не реєструють, адже люди не розуміють – навіщо це робити. Та насправді – це дуже важливо. Зокрема, для вакцинації. Адже, на жаль, Україна зараз у “чорній” зоні по сказу. І це та хвороба, яка може спіткати будь-яку тварину. Навіть домашнього котика. Адже хвороба передається слиною, а не через укуси, як багато хто думає. Даний реєстр тварин дав би можливість зрозуміти, яка кількість вакцин проти сказу необхідна у Києві”, – пояснила депутатка Київради.

Депутатка також зауважила, що кияни не знають правил утримання домашніх тварин через непоінформованість.

“Також люди не реєструють своїх домашніх тварин, бо у Києві зовсім відсутня інформаційна компанія. Крім того, кияни не знають і правила утримання домашніх тварин. Хоча список правил був написаний ще у 2006 році. З того часу він не змінювався. І зараз існує робоча група, яка збирається осучаснити цей список правил. Тобто адаптувати під умови існування в місті, які є наразі. (…) Кияни не знають про вакцинацію. Не знають про вигул тварин. (…) Ніхто не знає, що 30% від кожного парку та скверу повинні виділятися під вигул собак. Не знають, що повинні реєструвати тварин і прибирати за ними”, – додала Вікторія Бурдукова.

Вона зазначила, що найголовніше інформувати киян про усі ці правила та обов’язки і використовувати для цього усі можливості.

Отримати детальну інформацію щодо процедури реєстрації длмашніх тваринок можна за посиланням.

А також за телефоном гарячої лінії: 044 366 69 99. Або Служби обліку та реєстрації тварин: 044 366 64 64.

Відмітимо, у вересні у столичному парку Шевченка комунальники провели рейд серед киян, які вигулювали собак.

Фото: freepick