У вересні 2022 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО було прийнято рішення щодо включення Києва до Глобальної мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються (UNESCO Global Network of Learning Cities), метою якої є розвиток навчання впродовж життя (Lifelong Learning) у світі.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

“Ця подія – є визнанням Києва інтелектуальним європейським центром. Ми зробили багато для того, щоб наше місто заслужило цей статус. Зокрема, у 2019 році ініціювали створення Освітнього Хабу міста Києва задля реалізації концепції навчання впродовж життя на рівні всього міста. Впродовж трьох років через Освітній Хаб пройшли навчання понад 20 000 киян офлайн та біля півмільйона – дистанційно. І тепер результат цієї трирічної роботи гідно оцінили в ЮНЕСКО”, – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Навчання впродовж життя – це світовий тренд, який допомагає формуванню людського капіталу, тобто високоосвічених громадян будь-якої країни.

Як зазначила директорка Освітнього Хабу міста Києва Марія Богуслав, “дуже важливо Україні, особливо в умовах війни, зберегти та примножити свій людський капітал, який стане рушійною силою відновлення країни після перемоги”. Зокрема Київ як столиця власним прикладом показує, як можна ефективно організувати безперервне навчання, додала вона.

Так, Освітній Хаб міста Києва – це територія нових можливостей для кожного, де можна абсолютно безкоштовно оволодіти найзатребуванішими навичками для успішного працевлаштування та відкриття власного бізнесу, вивчати українську та іноземні мови, а для підлітків – визначити власні здібності до професій за допомогою штучного інтелекту.

Фото: Відкриті джерела