У Києві на підготовку закладів освіти до нового навчального року та осінньо-зимового періоду виділили 2,5 млрд гривень, повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
На що спрямують кошти
Фінансування збільшили на 200 млн гривень порівняно з минулим роком. Кошти витратять на ремонти приміщень, облаштування укриттів, підготовку інженерних мереж, протипожежні заходи та забезпечення закладів альтернативними джерелами живлення.
У школах і дитсадках тривають ремонти дахів, фасадів, інженерних мереж, оновлення вікон і перевірка систем теплоспоживання. До середини вересня всі заклади мають отримати акти готовності до опалювального сезону.
Читайте також: У київському ліцеї відкрили протирадіаційне укриття на 600 людей
Енергостійкість та укриття
Наразі генераторами забезпечені 832 заклади освіти. Також у школах встановлюють інвертори з акумуляторними блоками, які дозволяють підтримувати роботу найважливіших систем під час можливих відключень електроенергії.
Крім того, у 50 школах уже реконструювали внутрішні системи теплопостачання, що дасть змогу за потреби швидко підключати транспортабельні дизельні котельні.
Мондриївський нагадав, що за останні два роки у столиці побудували дев’ять нових укриттів для закладів освіти, не враховуючи тих, які були відремонтовані та переобладнані.
Нараду з головами районних адміністрацій провели в новому протирадіаційному укритті одного з ліцеїв Шевченківського району. Воно розраховане на 600 людей і дозволило навчальному закладу, який від початку повномасштабного вторгнення працював дистанційно через відсутність сховища, повернутися до очного навчання.





























