Про це повідомляється на сайті Київради.

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати повернули статус території зелених насаджень загального користування земельним ділянкам у парку відпочинку Протасів Яр, що в Солом’янському районі», – йдеться в повідомленні.

Йдеться про земельну ділянку площею 3,15 га на вулиці Миколи Амосова, яка розміщується у парку відпочинку Протасів Яр.

Зелена зона з 1966 року є парком. Проте, незважаючи на цей статус, близько 30 гектарів лісу багато років тому були роздані приватним фірмам для забудови.

Зокрема, у 2002 році ділянку на Миколи Амосова було переведено з території зелених насаджень загального користування до території житлової і громадської забудови.

Кияни неодноразово вимагали повернути ділянці статус зеленої зони та змінити цільове призначення частини земельних ділянок Протасового Яру.

Сьогодні Київрада прийняла рішення, відповідно до якого скасувала зміни до Генерального плану столиці та перевела ділянку на вулиці Миколи Амосова з території житлової і громадської забудови до території зелених насаджень загального користування.

Рішення підтримали 74 депутати Київради.

Як повідомляє прес-служба мера Києва, на землях Протасового Яру у подальшому планують створити регіональний ландшафтний парк.

Зазначається, що Київрада визнала такими, що не відповідають інтересам територіальної громади земельні відводи з 2007 по 2012 роки на території Протасового Яру.

Також депутати скасували зміни до Генерального плану Києва та Програми розвитку зеленої зони, якими земельні ділянки у Протасовому Яру були переведені під житлову забудову. Мова йде про скасування передачі для освоєння 3,23 га зелених зон ТОВ «Дайтона груп».

На наступне пленарне засідання Київради має бути винесене питання про відмову у поновленні договору оренди із ТОВ «Інтербуд Компані», що орендує іншу земельну ділянку у Протасовому Яру площею 0,7 га.

Місто робить все для наведення ладу із землею урочища. На найближчу сесію Київради буде винесений ще один важливий проект рішення – про відмову у поновленні договору оренди з «Інтербуд Компані», – зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Відповідна ділянка також має у перспективі стати частиною регіонального ландшафтного парку «Протасів Яр».

ОНОВЛЕНО 

Ініціативна група по захисту Протасового Яру підтримала дані рішення Київради, на черзі – суди з потенційним забудовником: “Громада Протасового яру не має сприймати це як стратегічну перемогу, бо попереду у активу громади ще суди, а у координаторів громади ще перемовини з інвесторами майбутнього парку і його створення“, – йдеться в повідомленні.

Сьогодні Київрада проголосувала два з трьох проєктів рішень по Протасовому яру. Що це означає і що далі?Якщо коротко,…

Опубліковано Захистимо Протасів Яр Вівторок, 28 липня 2020 р.

 

Проінвестувати створення парку зможе компанія Philips:Щодо майбутнього парку, мова йде про відновлення правового статусу парку. По інвесторам, наразі громада веде перемовини з компанією Philips. По закінченню карантину будуть громадські слухання по майбутньому парку, участь в яких прохання, до всіх членів громади Протасового яру, запланувати“, – резюмують активісти.

Фото: Фейсбук