Аеромоніторинг підприємство почало використовувати два роки тому.

КП «Київтеплоенерго» першим впровадило аеромоніторинг тепломереж за допомогою дрону і тепловізора. За цей час підприємству вдалося завчасно виявити десятки потенційно аварійних ділянок, перевірити стан котелень та виявити несанкціоновані приєднання до тепломереж. Уся отримана інформація вноситься до геоінформаційної системи теплового господарства Києва.

Зокрема, наразі аеропідрозділ КП «Київтеплоенерго» працює на житловому масиві Відрадний — там діагностують мережу, яка пролягає під полотном проїжджої частини без обмеження транспортного руху. Також на проспекті Гузара нещодавно виявили аварійну ділянку мережі на території Медмістечка і організували ремонтні роботи.

Крім того, минулої зими в морози на Дарниці однією з цінних знахідок стала інформація про пошкодження ізоляції та високий ризик пориву магістральної тепломережі у важкодоступному місці. Вчасно проведені ремонтні роботи допомогли уникнути відключень сотень будинків від тепла та гарячої води.

До слова, аеромоніторинг проводять за допомогою професійного дрону DJI MATRISE 210 V2.0. Його максимальна швидкість — до 80 км/год, а встановлена дозволена висота — 120 м. За допомогою аерозйомки Київтеплоенерго перевіряє стан тепломереж, димових труб та інших теплоенергетичних об’єктів.

Так, упродовж двох опалювальних сезонів проведена ретельна діагностика близько сотні об’єктів теплопостачання і теплотрас. Взимку, за сприятливих погодних умов, підрозділ аеромоніторингу діагностує переважно тепломережі, а в міжсезоння — стан димових труб котелень, проводить аерофотозйомку зі складанням ортофотопланів тощо.

Можливості дрону дозволяють формувати оптичні зображення тепломереж, плани місцевості та уточнювати розташування теплотрас. Інформацію інтегрують до геоінформаційної системи (ГІС), де у вигляді цифрової карти відображені відомості про понад 2,7 тис. км тепломереж і майже 200 теплоджерел.

«Ми використовуємо дрони для моніторингу та діагностики стану тепломереж з минулого опалювального сезону і вже переконались у їх ефективності. Без залучення спецтехніки та персоналу ми виявляємо «слабкі» місця мереж, плануємо їх ремонт до того, як станеться порив і витік теплоносія на поверхню. Також аеромоніторинг добре себе зарекомендував в процесі пошуку тепловтрат і несанкціонованих врізок до мереж, оцінки стану котелень, формування геоінформаційної системи столичного комплексу теплозабезпечення. Цього року в планах обстежити ще як мінімум 120 об’єктів теплопостачання Києва», — розповів директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго» Василь Деревицький.

До слова, аерозйомка з використанням тепловізорів вважається ефективним і точним методом моніторингу систем централізованого опалення в європейських країнах. Зокрема, його застосовують у Франції, Данії, Німеччині, Великобританії.

Наприклад, у французькому місті Венісьє, неподалік від Ліона, дрон зі встановленою термографічною камерою вперше був використаний для дослідження тепломереж у лютому 2016 року. Камера виявляє інфрачервоне випромінювання, фіксує тепло, яке виділяється об’єктами, що дозволяє побачити витоки, викликані тріщинами або недостатньою ізоляцією труб.

Нагадаємо, Київтеплоенерго є найбільшим теплопостачальним підприємством в Україні і третім за величиною в Європі. Впродовж останніх трьох років підприємство провело повну реконструкцію 340 км тепломереж на найбільш аварійних ділянках.

Фото: Прес-реліз