Про це повідомила на своїй сторінці в Instagram письменниця та військовослужбовиця Оксана Рубаняк, яка була присутня під час вручення нагороди у Фундації Ліни Костенко.

«“А треба жити, якось треба жити” — процитували ми одночасно з Ліною Костенко її ж рядки під час розмови. І справді треба жити. Якось. Жити. Чесно. Справедливо. Гідно. Не зраджуючи своїм цінностям, поглядам, баченню. Саме так живе Ліна Костенко. Гідно, стоячи на захисті ідентичності, людської гідності, права нації на самовизначення, ставши голосом правди, голосом України», — написала вона.

Офіційне нагородження відбулося 30 квітня у Конгресі США, проте через застуду Ліна Костенко не змогла бути присутньою на церемонії, але долучилась до неї онлайн.

Під час своєї промови вона наголосила, що «політичної біжутерії» не носить, але медаль імені Шептицького для неї має особливе значення.

«Це особлива нагорода. Це знак солідарності, знак взаєморозуміння, знак високої причетності до наших шляхетних людських цінностей», — сказала поетеса.

У своїй творчості та суспільній діяльності Ліна Костенко весь час наголошувала на важливості збереження пам’яті про Голокост та відстоювала права народів на самовизначення, євреїв зокрема.

Разом із видатною українкою медаль імені Шептицького отримав французький філософ, режисер і письменник Бернар-Анрі Леві.

Медаль імені Митрополита Андрея Шептицького заснувала Єврейська конфедерація України у 2012 році. Нагороду отримують видатні особистості, які зробили вагомий вклад у справу зміцнення і поглиблення відносин між українським та єврейським народами.

Українська письменниця, поетеса, класикиня української літератури Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року у місті Ржищів на Київщині. Її дитинство пройшло в роки Другої світової війни. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Ліна Костенко — авторка понад 15 поетичних збірок («Проміння землі», «Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Неповторність», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману у віршах «Маруся Чурай», поеми «Берестечко».

У 2010 році вийшов перший прозовий роман письменниці «Записки українського самашедшого», який став одним із бестселерів.

У 2022 році Ліна Костенко отримала найвищу нагороду Франції — Орден Почесного легіону.